לא רק אצל סבתא: איך משלבים טפטים מעוצבים בבית?

2018. 25. 11

פעם הם היו הדבר הזה שאנחנו רואים על הקיר בבית של סבתא, נוגעים בו ולא מבינים את המרקם. קיר מוזר, עם טקסטורות בולטות, שבעיקר יוצר תחושה שאנחנו תקועות בעידן אחר. היום טפטים מעוצבים משתלטים מחדש על עולם העיצוב ועושים זאת בשיא הסטייל. אצלנו בחנות תוכלו למצוא כמה דוגמאות בולטות, עם הדפסים גיאומטרים, ציורים בהתאמה אישית וצבעים שמתחברים ישר בוריד לטרנדים הכי חמים.

אז איך אני מציעה לשלב טפטים בבית? הנה הטיפים שלי ממני אליכם.

אל תדביקו את כל הבית בטרנד

או במילים אחרות – תבחרו בקיר אחד.

קיר מפתח שעליו יודבק טפט לסלון הוא הזדמנות לשנות אווירה בחדר הכי חשוב של הבית, בלי ליצור תחושה עמוסה מאד. מומלץ לבחור בקיר בולט יחסית, שאין לידו ריהוט רעשני או עומס בעיניים. מקמו ספה בגוון נייטרלי ליד טפט צבעוני וקנחו בתוספת של כמה כריות חלקות בגווני הטפט.

תעשו עבודת מחקר

נכון, טפטים מעוצבים אפשר לקנות היום גם דרך האינטרנט, אפילו בחנות שלי, אבל רגע לפני שאתן לוחצות על כפתור הקנייה, תעשו עבודת מחקר עם עצמכן. מה הצבעים שאתן הכי אוהבות? איזו אווירה אתן רוצות בבית? כמה צבעוני? כמה נקי? כמה מודרני? כמה כפרי?

רק אחרי שאתן בטוחות שזה הסגנון, הסטייל והצבע המבוקש, תקנו את הטפט. למה אני מתעקשת על בחירה זהירה? כי טפט קשה להחליף, תהליך ההדבקה שלו דורש לא מעט שעות עבודה ולכן עדיף שתיקיית ההשראה בפינטרסט תהיה מדויקת.

צרו לילדים שלכן עולם משלהם

בעיניי טפטים מעוצבים הם הזדמנות להתפרע, בעיקר בחדר הילדים שבו אנחנו מרשות לעצמנו קצת יותר חופש פעולה. היום לא צריך להסתפק בטפטים לחדר הילדים עם מיקי מאוס או טוויטי, אלא אפשר לבחור בעיצובים בהתאמה אישית, כאלו שהכי מתחברים למה שהילדים שלכם אוהבים, לאופי שלהם וגם למגבלות הסטייל החופשי שאתן מרשות להם.

אני אוהבת לעבוד על טפטים מעוצבים בהתאמה אישית ולהכיר מקרוב סיפור של ילדים והורים, של משפחות ותחומי עניין. זה כיף, זה מהנה וזה גורם לילדים להרגיש שיש להם עולם משלהם.

טפטים מעוצבים לא חייבים להיות רועשים

בראש שלנו, אלו שגדלו אצל סבתא ושתו שוקו מתחת לטפט המתקלף, טפטים הם המון רעש בעיניים. אז זהו, שלא. טפטים מעוצבים היום בסגנון מודרני לחלוטין, עם כיתובים שנותנים השראה, צבעים נייטרליים ואלגנטיים ומראה בוגר ונקי. רק צריך לבחור.

אל תפחדו מטפטים, צאו מהמיתוס ההוא של טפט שווה בית של סבתא ותתחילו להכניס לבית שלכן צבעים, דוגמאות ואווירה מיוחדת, בדרך פשוטה ונגישה.